Modlimy się za Kościół Powszechny. Filipiny.

Kościół żyje. Nawet jeśli kościół na Zachodzie słabnie i gdzieniegdzie zamiera, kościół na Wschodzie i na Południu kwitnie. Na nadchodzące czasy potrzebujemy świadków Wiary. Świadków, którzy będą mieli odwagę nie odstąpić od światła i czystości pierwotnej i prostej wiary, ale którzy pozwolą się tak głęboko przeniknąć Bogu, by nim potężnie promieniować.

Oto, jak to wygląda na Filipinach. Na filmie poniżej możemy posłuchać jednego z  najwspanialszych świadków Piękna i Siły Chrześciaństwa, kard. Luisa Antonio Tagle.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eu4ooS5H8sA

 

Język angielski z lekkim filipińskim akcentem, ale porządnie wyszlifowanym w czasie czteroletnich studiów doktoranckich w Waszyngtonie, jest na tyle łatwy, że warto posłuchać tego filmu do końca. Mówiony język tego człowieka jest Muzyką. Jest wspaniały.

Kiedy w dalszej części filmu opowiada o swoich spotkaniach z nauczycielami wiary, pada wiele prostych, ale znaczących słów. „Good theology shlould help people to encounter the Lord”. Wszyscy powinniśmy sie uczyć tej prostoty :-).

Dziękujmy Bogu za tę wiosnę Kościoła  w Azji, za jego bogactwo i prostotę. Módlmy się razem za cały Kościół, także ten zamierający, by znów ożył. Za wszystkich pasterzy Kościoła, za Benedykta XVI, za księży Kardynałów, by dzięki wsparciu Ducha Świętego wybrali nowego wspaniałego papieża, by jego świętość promieniowała na wszystkich, którzy powinni być żywymi świadkami w Kościele. A więc na nas Wszystkich.
Spróbujmy pokornie włączyć się w modlitwę tych ludzi:

 

 

A kiedy skończy się Wielki Post,  posłuchajmy tego:

 

 

Czy ktoś by się spodziewał takiego brzmienia dusz i głosów w takiej scenerii :-)?

PM

Dodaj komentarz