Skąd wzięła się ta strona?

Kiedyś,  wraz z grupką przyjaciół z Warszawskich Bielan wpadliśmy na pomysł, by uczcić Rok Wiary organizując w parafii cykl odatkowych mszy świętych dla naszych dzieci, które w maju tego roku przyjęły I Komunię Świętą. Chcieliśmy poprzez integralne doświadczenie piękna i pogłębionej katechezy pociągnąć nasze dzieci dalej ścieżką wiary i zaangażowania w największą Tajemnicę Kościoła Katolickiego, Tajemnicę Liturgii Eucharystycznej, w której upamiętnia się i dzieje wciąż  na nowo Tajemnica życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. W tym czasie powstał również serwis „Do Wiary Przez Liturgię”.

Nasza schola była w pełni rodzinna :-). Na próby i na śpiewanie przychodzili rodzice i dzieci. Najmłodsze miało na próbach  4 miesiące, a całkiem dobrze radzili sobie 8-9 latkowie. Śpiewaliśmy razem utwory wielogłosowe.

Chcieliśmy na Liturgii śpiewać razem piękną muzykę, by pokazać, jak ważne  jest wspólne brzmienie pięknych i mocnych głosów kobiet i mężczyzn, rodziców i dzieci.

W czasie naszej przygody Kościół przeżył rezygnację Papieża Benedykta XVI, okres konklawe, wybór Papieża Franciszka. Stąd w naszym serwisie pojawiło się wiele tematów związanych z palącymi problemami Kościoła Katolickiego na świecie, ale też z niesamowitymi świadectwami ludzi, którzy pomimo trudnych lub dramatycznych okoliczności życia nie chcieli się go wyrzec.
Chcieliśmy pokazywać obrazy i materiały niekoniecznie powszechnie znane.

Rok Wiary się zakończył, nasze śpiewanie również.
Pozostała w nas świadomość, jak ważne jest kształtowanie  głębokiego rozumienia i poczucia odpowiedzialności  za życie Kościoła Katolickiego oraz pogłębianie naszego przeżywania Liturgii Eucharystii, niekoniecznie robiąc więcej, ale pragnąc coraz głębiej uczestniczyć w Misterium Chrystusa.

Dziś strona służy do dzielenia się tym, co ciekawego i ważnego dzieje się w życiu Kościoła, tzn. co warto wiedzieć i za co się modlić.

Dodaj komentarz