Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej

W ramach monograficznego cyklu o tym, co dzieje się w zakresie muzyki liturgicznej będziemy starali się zamieszczać relacje z wydarzeń, które pokazują najciekawsze i najbardziej inspirujące strony współczesnej, katolickiej muzyki liturgicznej.

Jedną z nich są warsztaty muzyki liturgicznej, które od lat odbywają się w coraz większej liczbie parafii zarówno prowadzonych przez zgromadzenia zakonne, jak i diecezjalnych.

Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej

Prezentację najciekawszych relacji z warsztatów zaczynami od najbliższych nam tematycznie i wykonawczo – Rodzinnych Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w nieodległej Parafii Matki  Bożej Królewej Aniołów na Bemowie. Sądząc z opisu to ciekawe doświadczenie zarówno dla uczestników, jak i dla prowadzących. Na pewno pokazuje, że wspólne przeżywanie starannie przeżywanej liturgii nie jest odosobnioną potrzebą.

Więcej informacji można znaleść TUTAJ.

Hubert Kowalski, który był jednym z prowadzących warsztaty, ma ciekawe doświadczenia w pracy z dziećmi, które można zobaczyć na tym filmie:

PM

Dodaj komentarz